Wpis

środa, 19 grudnia 2012

Unikalne obrazy - klimt

Gustav Klimt urodził się jako syn grawera złota i srebra na przedmieściach Wiednia. Miał formalnego wykształcenia sztuki na Wiedeńskiej Szkoły Sztuk Dekoracyjnych. W 1882 roku Klimt otworzył studio własnego z bratem Ernst Franz Matsch, student człowiek. One specjalizuje się w wykonaniu malowidła ścienne. Byli bardzo udany od początku i otrzymane prowizje od teatrów, muzeów i innych publicznych i pół-publicznych instytucji.
Założyciel wiedeńskiej Secesji
W 1897 roku Gustav Klimt założył z innymi artystami wiedeńskiej Secesji i został jego pierwszym prezesem. W tym czasie Klimt rozwinął swój własny, charakterystyczny styl, który stał się znakiem towarowym powinny ruchu. Jak impresjonizm, także secesja była międzynarodowa bunt przeciwko tradycyjnym stylu akademickim sztuki.
Pocałunek
Stylu Gustawa Klimta jest bardzo ozdobne. Art Nouveau ruch sprzyja organiczne linie i kontury. Klimt używane dużo złota i srebra kolorów w swojej pracy artystycznej - z pewnością dziedzictwo od ojca zawodu jako rytownika złota i srebra.
Klimta dzieła sztuki były skandal w swoim czasie z powodu wyświetlania nagości i subtelnego seksualności i erotyzmu. Jego najlepszy wiem malowanie pocałunek, był pierwszy wystawiony w 1908 roku. Jak wszystko wychodzi rąk Klimta, jest wysoce kontrowersyjne podziwiał jednocześnie.
Artysta stworzył kilka obrazów na tradycyjnym płótnie. Zobaczył siebie bardziej jako malarz i artysta ścienne dekoracyjne. Projektował plakaty i pracował jako ilustrator dla magazynów - najlepiej znany Ver Sacrum (Święto wiosny). Ver Sacrum było więcej niż czasopisma. To był budynek, w którym artyści mogli pokazywać swoje prace i opublikuje swoje pomysły w magazynie. Ver Sacrum zostało opublikowane 1898/03.
Od 1900/03 Gustav Klimt pracował w komisjach przez Wiedeński Uniwersytet dla serii fresków sufitowych. Dla jego mural działa Klimt wykorzystane różnorodne media - metal, szkło i ceramika.
Cesarz austriacki Franciszek Józef II lubił pracę Klimta sztuki i secesjonistów głęboko. Jego kierowcy mieli rozkaz nie przechodzą żadnych budynki pokazujące secesyjną sztukę.
Podział tworzą secesjonistów
W 1905 roku Gustav Klimt opuścił SECESJA po kłótni i sporów z innego członka Josef Hofmann. Klimt kontynuował swoją drogę. Wszedł do prac projektowych dla mody i biżuterii. Jego rozumienie sztuki jako coś, co nie powinno ograniczać się do uczelni artystycznych, studia i płótna był podobny do działań Alphonse Mucha jest. Bardzo sam pomysł został ponownie ożywiona z Ruchu Art Pop w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych.
Reprodukcje i plakaty
Graficzne prace z secesjonistów Wiedniu były edytowane w bardzo małych. W związku z tym są one rzadkie dziś. I plakaty autorstwa Klimta są najbardziej poszukiwane. Oryginalny plakat nie jest dostępna poniżej pięciu cenie cyfrowym dolara. Istnieje przedruki i podróbek na rynku. Prace graficzne przez secesjonistów Wiedniu, a zwłaszcza przez Klimta ma rynku dla nowych kolekcjonerów i miłośników sztuki z ograniczonym budżetem.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
unikalneobrazy.pl
Czas publikacji:
środa, 19 grudnia 2012 12:19

Polecane wpisy

  • Złota Adela

    Obraz Klimta Adela jest bardzo popularny - można spotkać go na porcelanowych filiżankach, zegarach, reprodukcjach, kalendarzach i innych umilających życie gadże

Archiwum

Zakładki

  • Linki

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa